پس از نقد دجال بودن فراماسونری، حال نوبت به تبیین چیستی و کیستی دجال است!!!

 

تبیین رجعتی بودن و بدن اثیری داشتن دجال و حل معماهای حل نشده موجود در روایات درباره دجال با این نظریه.

دانلود در ادامه مطلب …


*** حاج آقا قنبریان (سخنران نظریه) پاسخگوی سوالات و اشکالات دوستان هستند.***

درضمن، عزیزان لطف کنند سوالات خود را پس از گوش دادن کامل نظریه مطرح کنند.  با تشکر

****************************************************************

دانلود مستقیم

کلیک سمت راست روی partهای زیر وانتخاب گزینهsave link asیاگزینهsave target as

part 1

part 2

part 3

part 5

- – - – - – - – - – - – - – - – - -

قسمت ۴ از طریق پرشین گیگ:

part 4

****************************************************************

بسته  zip شده است و باید هر دو قسمت رو دانلود کنید.

ازطریق پیکوفایل

 

قسمت اول(۱۹٫۵ مگابایت)

دانلود

قسمت دوم(۱۶مگابایت)

دانلود********************************

دانلود از faupload.com بصورت یکجا با حجم ۳۵ مگابایت

دانلود

********************************

برای اظهار نظر و طرح سوالات خود میتوانید به تالار گفتگو مراجعه نمایید

تالار گفتگوی چیستی و کیستی دجال

 

********************************

موضوعات مرتبط:

مستند فراماسونری دجال آخرالزمان نیست

مقاله:دجال کیست؟(نویسنده حاج محسن قنبریان)


نویسنده: radepaclip | دسته(ها): دجال واقعی را بشناس!!!, سخنرانی های حجت الاسلام محسن قنبریان, مستند, پديده هاي پاياني در قرآن, کلیپ صوتی , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

27 پاسخ به “بسته چیستی و کیستی دجال !!!”

 1. رستم می‌گه:

  باسلام خدمت دوستان.متن آتی ترجمه ای از پاسخ ایمن الظواهری رهبر گروه القاعده به فتوای مفتی آل سعود مبنی بر حرمت جهاد در وقت حالی است.نکته عجیب این است که رهبر القاعده که خود یک وهابی تندروتر از تندروهای عربستان است، بهتر از هر شیعه ای، مفتی و پادشاه عربستان را رسوا می کند. گویی که خدا این فرد را به حرف آورده است.(نکته: در متن زیر الظواهری می گوید ارتش آمریکا ۱۷ سال است که در بلاد حرمین باقی مانده.از آنجا که سال دخول آمریکایی ها به جزیرة العرب ۱۹۹۰ است ،به نظر می رسد این کلام در سال ۲۰۰۷ گفته شده.)
  در ضمن حق کپی رایت این ترجمه، صلواتی هدیه به ساحت مقدس صدیقه طاهره حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد.
  #سوال:به ما فتوایی از مفتی آل سعود رسیده مبنی بر عدم اعزام به عراق ومناطق دیگر به جهت شرکت در جهاد.نظر شما در مورد این فتوا چیست؟
  ایمن الظواهری:این مفتی ستاره ای دیگر در باشگاه علمای مارینز است!و سند این فتوا امریکایی وصلیبی است:از مفتی، از وزیر کشور، از پادشاه،و از سفارت آمریکا که سند آن به بوش می رسد! پس چه بد سندی وچه بد ناقلینی.و این فتوا از معماها و اسرار است! چون مفتی آل سعود از خروج از عامه مسلمین و احوال مضطرب و پرچمهای دعاوی دروغین وفتنه ها و اصحاب نیت های مشکوک صحبت می کند.وبرعهده شنونده است که از این کلمات معما گونه وعبارتهای دوپهلو نتیجه بگیرد وتلاش کند که بفهمد منظور مفتی چیست؟و به کدام ادله؟
  واین دلیلی بر بزدلی معنوی(جبن معنوی) اوست.چون اگر شجاع بود،وقایع وحوادث وگروه ها را فهرست می کرد تا آنچه که او می گوید بررسی و مطالعه شود.واین فتوایی است که در آن از بیعت شرعی،و اهل حل وعقل(عقلاء)،و ولی امر بیعت شده به اجماع سخن به میان آمده است…و آیا ممکن است این مفتی برایمان بگوید این “اهل حل وعقل” چه کسانی هستند؟وچه کسی آنان را انتخاب کرده؟وچگونه انتخاب شده اند؟ونماینده چه کسی هستند؟و چه وقت نشستند و همفکری کردند؟وچه کسانی رابه سرعت برای امامت مسلمین کاندیدا کردند؟وچرا بعد از بحث و اندیشه تصمیم گرفتند که عبدالله بن عبدالعزیز ازبین تمامی کاندیداها،تنها کسی است که صفات ولایت شرعی بر او منطبق می گردد؟!!
  سپس مفتی می گوید که جوانان مجاهد علم شرعی نمی دانند…پس چرا مفتی برایمان روشن نمی کند که صلاحیتهای علمی ولی امرش عبدالله بن عبدالعزیز چیست؟وآیا قادر است در مدرسه ابتدائی ثبت نام کند؟!! یا نیاز دارد از جنابتان درس خواندن ونوشتن بیاموزد تا بتواند این کار را انجام دهد؟!!
  وهمچنین مفتی از ولی امری صحبت می کند که جهاد را رهبری می کند و از کشور و بندگان خدا دفاع می کند…ای کاش مفتی ساکت می ماند وخودش و حکومتش را رسوا نمی کرد!آیا از علم فراوانش مخفی مانده که کشور پادشاهی اش هنگامی که از سوی صدام تهدید شد، استغاثه به امریکایی ها کرد؟!! و فتوایی مشکوک مبنی بر جایز بودن آمدن آمریکایی ها به جزیرة العرب صادر شد که آنان چند ماهی می مانند وسپس می روند والان ۱۷ سال(صدای الظواهری می لرزد) از آن زمان می گذرد همچنان همانجا هستند؟!! وآیا ممکن است مفتی ما را از حکم حاکمی باخبر کند که کشورش و امکانات موجود در آن را در خدمت نیروهای نظامی کفار و ناوگانهای دریایی شان وهواپیماهایشان می گذارد تا از آنجا بروند و سرزمین مسلمانان وروستاهایشان را بمباران کنند ونابود گردانند وبسوزانند و هزاران نفر از آنان را در افغانستان و عراق دسته دسته به قتل برسانند؟
  وهمچنین، ای مفتی بیعت کننده با ولی امر مدافع سرزمین اسلام!همین سرزمین فلسطین طی مدت بیش از ۸۰ سال است که اشغال شده،و کشورهای مسلمانان یکی پس از دیگری،چه نزدیک ولی امرت وچه دور اشغال می شوند،پس برای ما راجع به سپاهیانی تعریف کن که ولی امرت برای آزادی سرزمین های مسلمانان بسیج کرده و از شدت زیادی فضا را تنگ ساخته؟!! وهواپیماهای تیز پروازی که به خورشید هم حمله می کنند؟!! وناوگانهای دریایی که تمامی دریاها از آن پر شده؟!!بلکه برایمان تعریف کن از طرح مشهورش در به رسمیت شناختن اسرائیل و فشارش بر حماس در کاخش در مکه که ازچهارپنجم فلسطین چشم پوشی کند!!!
  و ای مفتی دانشمند!برایمان بگو چند موشک از بلاد حرمین خارج شد که مسلمین را در عراق وافغانستان به خاک وخون بکشد؟ وچند حمله هوایی از پایگاه های بلاد حرمین ضد عراق وافغانستان صورت گرفته؟و چه تعداد کشتی جنگی از بنادر بلاد حرمین بارگیری کرده اند که به عراق و افغانستان حمله کنند؟وچه تعداد بشکه سوخت توسط ولی امرت به نیروهای صلیبی تدارکات رسانی شد تا به عراق و افغانستان تجاوز شود و بمباران گردد و نابود شود؟
  و سپس ای مفتی،برایمان تعریف کن چرا جهاد ضد روس ها در افغانستان واجب عینی بود،درحالیکه امروز همان کار در عراق از گناهان بزرگ است؟!!
  وسپس آیا برای این مفتی بر مذهب بوش بهتر نبود که باصطلاح ولی امرش را به خاطر دیدار با پاپ که به اسلام ومسلمین اهانت کرده سرزنش کند؟آیا اینگونه است عقیده ی اعتدال و مواجهه با شرک؟سوالاتی آشفته برای مفتی آل سعود، والله الموعد والیه المشتکی.

 2. amin می‌گه:

  سلام ممنون که خبرم کردید مطلبتون را دانلود میکنم موفق و ولایتمدار باشید التماس دعای ظهور

 3. وبلاگی تحت عنوان” مرجع دانلود کتب و مقالات فراماسونری و آنتی کابالا”
  شروع به کار کرد.ضمن تشریف فرمایی ما را از نظرات خود بهره مند سازید.

  http://www.free-masonery.blogfa.com

 4. دجال شناس می‌گه:

  سلام خدمت دوستان ردپاکلیپ واستاد محسن قنبریان
  بسته چیستی دجال را گوش دادم
  عالی بود
  از استاد تشکر می کنم که چشم ما را باز کردند
  من تاکنون فکر می کردم همین فراماسونری دجاله
  ولی زین پس از نظریه استاد دفاع می کنم
  آیا استاد به شهر های دیگر هم می روند
  چگونه دعوتشان کنیم؟

 5. احسان رضایی منش می‌گه:

  باسلام خدمت نویسندگان محترم سایت زیبای ردپاکلیپ وحاج آقا قنبریان
  اولا از آقای قنبریان برای گشودن فصلی نو در مباحث مربوط به دجال کما تشکر را می نمایم
  آقای قنبریان بنده هم مستند فراماسونری دجال آخرالزمان نیست را دیده ام(چندبار)وهم بسته جدید را شنیده ام
  واقعا جنابعالی مباحث را بصورت کاملا استدلالی براساس روایات مطرح نمود ه اید ومطمئنا این ماحصل تحقیقات بسیار زیادی می باشد که جنابعالی انجام داده اید
  ولی برای بنده چند سوال پیش امده که در ادامه عرض خواهم نمود:
  ۱٫در جایی از بحث اشاره به بدن اثیری شده بود که باعث سرسبزی و زنده شدن اطراف می شود ولی براساس روایات دجال هنگامی که از دریا عبور می کندباعث خشکی آنجا می شود!این تناقض را چگونه حل می کنید؟
  ۲٫اصلا چرا پیامبر وائمه اینقدر بر دجال تاکید داشتند؟هدفشان از اینکه ما دجال را قبل از خروج بشناسیم چه بود؟اگر ائمه اشاره ای نمی کردند چه اتفاقی می افتاد؟
  ۳٫شما مسئله کوه وخورشید همراه دجال را به صورت شفاف حل نکردید!فقط گفتید می تواند انجام دهد ولی آقای قنبریان چگونه؟؟؟؟
  باز هم از زحمات شما کمال تشکر را دارم

  • radepaclip می‌گه:

   بسمه تعالی
   سایت ردپاکلیپ انتقادات آقای احسان رضایی منش را به استاد قنبریان جهت پاسخگویی ارائه داد وحاج آقا قنبریان جوابیه زیر را ارائه دادند:
   ج۱ (تعارض زنده شدن اطراف با بدن اثیری وخشک شدن دریاها باپاگذاشتن دجال)
   در توضیح بدن اثیری واثرات متفاوت آن در درس گفتارهاازجمله به شاهد مثال مرحوم آیت اله شاه آبادی اشاره شدکه از رجعت با بدن اثیری دوخلیفه اول توسط حضرت مهدی(عج) سخن می گوید(که روایت حاکی آن است)که اثراین بدن اثیری سبز شدن درخت خشک کنارآنهاست.درتوضیح گفته شد:روح رجعتی می تواند ازماده اثیری خود به گیاهی بدهد وموجب سبزی آن شودچنانچه می تواند ماده اثیری آنها را جذب کرده به خود بیافزایدوموجب خشکی آنها شود.پس لاجرم حضور روح رجعتی بابدن اثیری همیشه ملازم باسبزشدن نیست می تواند خشک کردن را هم موجب شود امادرباره خشک شدنها آبها وقت پاگذاشتن دجال چنانچه در سخنرانی ها گفته شده این آبها الزاماًدریاها نیست وای بساجویبارها ومانندآن منظور باشد چرا که جداگانه ازغوص او در دریاهاو…سخن است که این نیز قابل توجیه بااین نظریه است یابه همان تأثیرساحرانه وجادوگرانه او ویا بشکل علامتی ازسوی خدای متعال.چنانچه اولیاء واقعی خداوند موجب آبادانی ها وبعضا جاری شدن جویبارها شده انددرطول تاریخ خشک شدن چاه هاو…علامتی برای مدعیان دروغگوبوده است چنانچه درماجرای مسیلمه کذّاب رخ داد پس این خشک شدن هم ازسوی مدعی دروغین(دجال که ادعای مسیحائی دارد)توسط خداوند انجام شود تاعلامتی برای کذب اوباشد.
   ج۲ (هدف ائمه وپیامبراز تأکیدبردجال…)
   بطورکلی اخبار پیشگویانه توسط وحی واولیاءالهی به قصد تهیه وآمادگی طرح می شود مثلاًوقتی پیامبر(ص)فتنه قوم طاغیه را باعمار نشانه گذاری کردیاسگهای حوأب رانشانه باطل بودن گروه امام علی (ع)(درجمل)قراردادبرای این بودکه راه حق نشانه گذاری شود تامؤمنین راه رابشناسند.برخی اخبار دیگرموجب تهیه وآمادگی مؤمنین می شود اگرواقعاًدجالی هست وخروجی خواهد داشت دادن نشانه های اوموجب مؤمنین خود رابرای مراجعه باآن آماده کنندوفریب آن را نخورند چرا که چنانچه بیان شده است باکارهای خارق العاده واقعاً شبهه خدایی ومسیحائی برای اوبه ذهن می رسد.
   نکته اینکه چنانچه در یکی ازجلسات بیان شده ادبیات ادیان ومذاهب درباره دجال علیٰ رغم شباهت،تفاوتی معنا دار باهم دارد.درادبیات مسیحی زیاد ازاوسخن است چراکه اومسیح دروغین است ولازم است مسیحیان اوراباعیسی اشتباه نگیرند.دربین احادیث شیعه وسنی درباره دجال هم یک لطیفه ای قابل کشف است در روایات شیعی بیش ازپرداختن به سیماوجلوه هاوکارها ی اوازفتنه های شدیدتر ازدجال برای شیعیان و…سخن است کانه به روشنی می گویند شیعیان که معتقد به امامت ائمه دوازده گانه اند که ازماجرای سفیانی سالم درآمده به امام خود برسند دیگرفریب دجال رانمی خورند اماغیر معتقدین به امامت ائمه دوازده گانه باز درخط فریب دجالند لذادر احادیث سنی ازپیامبر(ص)مکرر روایت شده واوصاف اوشمرده شده است (بیش ازآنچه در روایات ائمه اطهارشمرده شده است)
   ج۳ (ماجرای کوه وخورشید همراه دجال)
   چنانچه درمجموع مباحث طرح شده دجال درفرضیه رجعتی بودن به حسب برخی قرائن روایی مراجعت یک کاهن وساحر است لذا بدن اثیری وآثار آن را باید بعلاوۀ تران کهانت وسحرکرد چنانچه روایتی قرائت شد که شیاطینی درخدمت اوقرارمی گیرند وکارهایی می کند(مثل ماجرای شبیه شدن شیاطینی به والدین اعرابی وبیرون آمدن ازقبر وشهادت دادن برحقانیت دجال!) ازاین رو همراه داشتن کوهی از طعام و…هم قابل توجیه می شود.بخصوص که دراین روایات اشاره ای لطیف است مبنی براینکه”مردم آن راطعام می پندارند”یعنی نوعی پندار است و واقعاً کوهی از طعام با او نیست واین بهترین بیان برای قدرت سحروکهانت اوست.
   سیرخورشید با اونیز به دو گونه قابل توجیه است :
   الف)خورشید همان خورشید آسمان باشد وسیر خورشید با اوحرکت وسیر سریع اودر اقصیٰنقاط عالم باشد(چنانچه اشاراتی دیگردراین باره در روایات هست)
   ب) آن خورشید نیز خورشیدی موهم وپنداری باشد که با قدرت سحرو…ایجاد شده است ومردم چنین می پندارند.(چنانچه درگفتاری که بنام فراماسونری دجال نیست!عرضه شده ازبرخی این طرح دستی ها درطول تاریخ از جمله”ماه المقنع”اشاره ای شده است).

 6. یاسین می‌گه:

  باسلام
  آقای قنبریان بحث ورود علائم فراماسونرها(دجال)به مکه این گونه حل می شه که زمان ظهور ،امام زمان کلیه علائم مربوط به فراماسونرها را از بین میبره!
  فکرکنم نظریه فراماسونربودن دجال با این روایت حداقل مشکلی نداشته باشه!
  شما هم نباید طوری صحبت کنین که حتما و۱۰۰درصد نظریه شما درسته!
  شاید در آینده…
  البته ازتونم تشکرمی کنم چون دیدمو بازتر کردین
  خداییش اطلاعاتم بیشتر شد

  • radepaclip می‌گه:

   پاسخ استاد قنبریان:
   باسلام دوست عزیز کسانی که ادعا دارند فراماسونری همان دجال است در واقع دو ادعا دارند:الف.خروج دجال قبل از ظهور است(والاپس از ظهور که بساط فراماسونری برچیده است)ب.فراماسونری همان دجال است.لذا طبق این دو ادعا آیا فراماسونری (دجال)نباید در مکه باشد در حالیکه هست پس دجال بودن آن غلط است. بنده این ادعا را قطعی رد کرده ام اما موجود رجعتی بودن دجال رانه قطعی بلکه احتمالی راجح که میتواند نشانه ها رابهتر توجیه کندمیدانم منتظر نقد صاحبنظران ومتخصصان البته پس از گوش دادن کامل این نظریه جدید هستم

 7. غفاری می‌گه:

  سلام
  لطفا به جناب آقای قنبریان بفرمایید ، نظریه شما دقیقا همون نظریه شیطان پرستان است که منتظر ظهور شیطانی با عنوان دجال آخرالزمان یا فرعون جدید هستند و می خواهند ظهور او را تا سال ۲۰۵۰ (آخرین تاریخ احتمال شروع عصر اکواریوس)محقق نمایند ، و هر از چند گاهی نیز با عنوان سال نابودی جهان و عصر جدید یا نظم نوین جهانی بستر عمومی جهان را محک زده مردم را برای ایجاد جنگ های آخرالزمانی آماده می کنند
  اصولا طبق اعتقاد ما همچنین موجودی وجود خارجی ندارد بلکه بر اساس باور های تحریف شده مسیحیت پیرامون شیطان ابداع شده است که عموما هم از کتاب مکاشفه یوحنا برداشت شده و متاسفانه با اسرائبلیات وارد روایات اسلامی شده اند
  به جناب آقای قنبریان بفرمایید بیش از این آب به آسیاب دشمن نریزند و قبل از بحث بیشتر پیرامون این موضوع بیشتر درباره هدف دشمنان اسلام و امام زمان از طرح این موضوع تحقیق نمایند

  • radepaclip می‌گه:

   پاسخ استاد قنبریان:

   ازایشان انتظار نقدعلمی بجای تهمت وبرچسب زدن داشتم.ایرادنظریه کجاست.بگذریم که شباهت تراشی بسیار سطحی وعوامانه ایشان از این نظریه با ادعاهای شیطان پرستان بیشتر موید این گمان است که نظریه را که مبتنی بر اصول حکمت وتفسیر هست را خوب نفهمیده اند.بنده جداگانه درباره خرافه های تبلیغی شیطان پرستان سخن گفته ام(مجله موعود)اینجا هم تصریح کرده ام دجال هرچه باشد شیطان نیست واساسا ابلیس نه دنبال حکومت شخصی است ونه برایش ممکن است(رجوع به بحثها که ظاهرا نشنیده نقد(!)میشود)آیا این جناب میخواهد ملتزم شود که رجعتی بودن مساوی باشیطان بودن دجال وتصحیح ادعای شیطان پرستان است!متاسفانه جوانی کم اطلاع از معارف اسلام(هاشم عبدالله]بامستند ظهور ضمن دادن اطلاعاتی مفید درباره فراماسونری به غلط کاملا ذوقی آنرا بر دجال منطبق کردو اینجا عد ه ای ذوق کرده برآن افزودند درمقابل نقد عالمانه هم هو وجنجال میکننددرحالی که کار هاشم عبدالله به پذیرش مدعی یمانی انجامید!وتطبیقهای دیگران هم خوراک سی دی جنجالی ظهور بسیار نزدیک است گردید که فریاد علما وبزرگان دین راموجب شد وچه خسارتی به گرایش مهدوی زد.حال مخاطبان قضاوت کنند کدام رویکرد وچه کسانی آب به آسیاب دشمن میریزند

  • محمد می‌گه:

   سلام جناب غفاری
   بیان ایده و نظر هیچ اشکالی ندارد اما در این دوره که زمانه منطق و استدلاله با دلیل و برهان حرفی را رد یا تایید نمایید . یا دلایل عقلی بیاورید یا برهانهای عقل پسند
   این طرز ادبیات هیچ گاه کارساز نبوده و همیشه مغلوب بوده است
   به امید داشتن تفاهم و فهم بیشتر همگان
   موفق باشید

  • ehsan می‌گه:

   آقای غفاری”طبق اعتقادات ما چنین موجودی وجودخارجی ندارد”
   منظورتان چیست؟
   دجال وجودخارجی ندارد؟
   یاشیطان وفرعون جدیدموعود شیطان پرستان؟

 8. radepa می‌گه:

  با سلام
  نظریه آقای غفاری که در مطلب “یک آیه و ۳۲ نکته” نوشته بودن و مربوط به به این مطلب می باشد :

  سلام رضا جان
  خدمت آقای قنبریان سلام بنده رو برسونید و بفرمایید
  ۱- بنده از اون افرادی که ایشون فرمودند تحت تاثیر عبدالله هاشم هستند نبوده ام بلکه از کسانی که در اوایل دهه هشتاد نظریه ارتباط دجال و فراماسونری رو مطرح کردم
  شاید اولین یا دومین نفری که موضوع رو مطرح کردند
  ۲- بنده معتقد نیستم دجال همان سازمان فراماسونری است بلکه اگر مقاله دجال شناسی بنده رو که حدود سال ۸۴ تا ۸۶ تالیف شده مطالعه کرده باشند دو نظریه مربوط به دجال رو مطرح و طبق یک نظریه یکی از مصادیق بودن این سازمان رو برای دجال عنوان کرده ام
  ۳- بخاطر اینکه بنده نمیتونم مرتب بیام اینترنت به نظرم اگه به ایشون تلفن بنده رو بدید و ارتباطمون مستقیم باشه بهتره
  ۴- از بنده به عنوان یکی از مدرسین مهدویت کشوری درخواست هایی از اساتید تهران شده تا مقاله ای در رد دیدگاه آقای قنبریان بنویسم که بنده بخاطر وجود مصالحی از این اقدام صرف نظر کردم
  ۵- معمولا اساتید کشوری مهدویت و دشمن شناسی با همدیگر مرتبت هستند و قبل از ابراز نظرات جدید با هم مشورت می کنند و عواقب کار رو می سنجند ، بنده به عنوان اینکه هم روحانی هستم و هم تحصیلات تخصصی ام در حوزه مهدویت و دشمن شناسی بوده با صاحب نظران قم و تهران مرتبت هستم و بعضا با هم مشورت می کنیم ، لذا از آقای قنبریان هم انتظار می ره به عنوان یک استاد با تماس مستقیم تلفنی جوانب کار رو با اساتید دیگر بسنجند
  ۶- کسانی که از بنده سوالی دارم بفرمایید اول اون مقاله دجال شناسی بنده از سایت دریافت و مطالعه کنند و اگر سوالی بود بهم ایمیل بزنند

 9. radepa می‌گه:

  پاسخ استاد قنبریان در رابطه با نظریه آقای غفاری :

  بسمه تعالی
  با سلام و عرض تهیت
  ۱- اینکه چه کسی اولین بار فراماسونری را به دجال شناسانده و تطبیق داده، این روزها مورد تقاخر و تقدم طلبی شده است. شیخ عمران، هاشم عبدالله، سایت وعده صادق یا آقای غفاری و … ؟! اما کاش لااقل این مدعیان سبقت در این کشف بزرگ یکی پا جلو بگذارد و از بافته های خود دفاع کند! در قسمتی از سلسله بحثهای این کمترین – که دانشجویانی، آنرا بنام “فرماسونری دجال آخرالزمان نیست!” بر روی اینترنت گذاشتند – همه این شباهت تراشی ها نقد شد و جوابی – البته جز بی مهری و اندکی خودبینی – از سوی این دوستان نشنیدیم .
  آقای غفاری ما را به “دجال شناسی” حواله دادند. در یک pdf 65 صفحه ای مطالب ایشان بنام “دجال شناسی، سازمان مخفی فراماسونری” ملاحظه شد. خدمت این دوست ارجمند عرض کنم سرور عزیزم، آنچه در این مقاله دیده می شود نه تخصصی است و نه استاد مهدویت و دانشگاه می خواهد. یک دانشجوی معمولی با یک وبگردی و سرچ ساده می تواند بیش از اینها – که عمدتاً درباره فراماسونری و نمادهای آن است و می دانید کسانی بیشتر و بهتر از شما طرح می کنند را جمع کند. برای شما سید جلیل القدر حیف است در نقد اولتان ما را آب به آسیاب دشمن ریز بخوانید و در جواب دومتان هم چند بار پُز تخصصی مهدویت و … بدهید. جد شما و مولای ما امیرالمومنین (ع) فرمود : “اذا تفقّه الوضیع ترفّع و اذا تفقه الرفیع تواضع” (غررالحکم ۲۶۲ و ۲۶۳) بعید ندانید آخوند دهی هم نو بیاورد و عمیق بگوید. صاحب کرسی ها اگر واقعاً عمیق اندیش باشند متواضع خواهند شد.
  ۲- در مقاله حضرتعالی نه درایت درستی از روایات هست و نه تحقیق جدید درباره فراماسونری.
  درباره ارتباط فراماسونری و دجال (که محل بحث ماست) هم در دو صفحه محدود، ادعای سستی کرده اید :
  * در شمارش احتمالات درباره دجال در صفحه ۱۱ نوشته اید : “… دجال را به دوصورت می توان تفسیرنمود :
  ۱- شخص حقیقی که بیشتر در مصادر اهل سنت به آن اشاره شده است.
  ۲- جنبشی فرهنگی و ضد دینی که روایات شیعی بیشتر مشعر به آن است …”
  نقد: دوست عزیز از کجا می گویید روایات شیعی مشعر به جنبش فرهنگی بودن دجال است؟!
  الف) روایاتی در شیعه درباره دجال نقل شده که کاملاً منطبق بر شخص بودن دجال است و هیچ راه تأویل به جنبش و تمدن و سازمان بودن دجال ندارد. جالب اینکه این روایات در مجامع روایی سنی نیست. از جمله این روایات یکی روایت “صندوق قهر جهنم” است که مرحوم “کلینی” در” کافی” شریف و “مفید” در “المجالس” و “صدوق” در “حضال” با سندهای متفاوت آورده اند مبنی بر اینکه ۱۲ نفر در تابوتی در قهر جهنم عذاب می شوند که از جمله آنها دجال است. آیا متصور است یک جریان فرهنگی یا سازمان فراماسونری – با حیثیت سازمانی و جمعی خود – یکی از افراد همنشین با افراد شمارش شده در این روایت (نمرود، فرعون، سامری و …) باشد و در یک صندوق جمع شده، در قعر جهنم عذاب شوند؟!!
  ب) توصیفات امام علی (ع) به اصبغ بن نباته چه فرق جوهری با روایات سنی دارد که اینها را مشعر به شخص دانستن دجال و روایات مثل آن از شیعه را ناظر به جنبش فرهنگی بودن خوانده اید؟!
  شرط تحقیقی حرف زدن در هر زمینه گردآوری تمام روایات باب و سپس “داوری” با توجه به اصول تفسیر و حکمت است. آیا همه روایات باب دجال را ملاحظه کرده اید؟ سنداً و دلالتاً آنها را کاویده اید؟! از مقاله شما چنین چیزی به چشم نمی خورد. در روایات امام علی (ع) هم همان اوصاف چشم و الاغ و … برای دجال هست که خودتان در عنوان بعد اشاره کردید، چگونه اینها مشعر به فرهنگی بودن و آنها ناظر به شخص است؟!
  * از آن سطحی تر، وجه شباهتی است که می شمارید.
  دیگران ده الی پانزده قرینه برای انطباق دجال بر فراماسونری شمرده بودند که همه با اشکال مواجهه بود. شما فقط شباهت چشم دجال و آرم فراماسونری را شمرده اید و در توجیه و تأویل الاغ سفید دجال هم چنین گفته اید :
  “یعنی مرکب آنها (فراماسونرها) بجای جنگ و خونریزی که نماد آن رنگ قرمز است بر مرکبی سفید سوارند(و بر الاغی سفید سوار است) و بوسیله آن اهداف قرمز پشت پرده خود را به پیش می برند”!!! (ص۳ pdf)
  دوست عزیز واقعاً این حرف های شعرگونه و مضحک را تحقیق و تخصصی مهدویت می دانید؟!
  در همان روایت مود بحث شما :
  - از کوهی جلو و پشت دجال (الخرائج ج ۳ ص ۱۱۳۵ ) سخن است. آنرا روی نماد فراماسونری به ما نشان دهید!
  - چشم خوشه انگور مانند راست دجال (بحار ج ۳۲ ص ۲۵۲) را بگویید کجای آرم (یا دلار به گفته دیگران) است؟ و یا تأولیش در سازمان فراماسونری چیست؟!
  - خروجش از اصفهان (بحار ج ۵۱ ص ۷۰ ) با شروع فراماسونری از اسکاتلند و رشد آن در انگلیس والان آمریکا و به قول حامیان نظریه انطباق در مرحله آخر در اسرائیل را برایمان توضیح دهید؟!
  سرور روحانیم حتماً فرق بین “من” ابتدائیت و “الی الغایت” را می شناسد پس موجه نیست روایات سجستان و افغانستان را پیش بکشید و مثل برخی بگویید منظور لشکرکشی ناتو و آمریکا به اینجاست!
  این حرف باطل است چون چه “اصفهان ” چه سجستان” هردو با “من” آمده است (یخرج من بلده یقال لها اصفهان-روایت اصبغ بن نباته از امام علی (ع)). (ظهور الدجال من المشرق من سجستان – بحار ج ۵۱ ص ۷۰). “من” برای ابتدا است درحالیکه لشکرکشی به افغانستان و عراق، افغانستان غایت است نه ابتدا !
  - اگر روایات سنی را تلقی به قبول کرده اید شباهت دجال با “ابن قطن خزاعی” (صحیح بخاری/۶۵۰۸ و صحیح مسلم/۵۲۲۸) را باهمان فراماسونری بودنش برایمان تأویل ببرید! زن بیوه و نقش او در فراماسونری و تأویلش را شنیدیم، ابن قطن خزاعی کجای ماجرا و سازمان فراماسونری است؟!!!
  - بر اساس کدام متد تفسیری قائل به این همه مجاز اندر مجاز برای معانی روایات می شوید؟!
  - اگر مراد از الاغ سفید، نفاق فراماسونری است که زیر چتر صلح (با نماد سفید) جنگ افروزی (با نماد قرمز) می کند، فکر نمی کنید معصوم کمی ذوق استعاره و مجاز بیشتر از شما داشته باشد که از پیراهن و جامه و پرچم و … برای این مقصود استفاده کند نه خر سفید! یا لکه خون در چشم!
  آخر کدام صاحب ذوقی مرکب و الاغ (یا لکه خونین در چشم) را کنایه از و استعاره از نفاق و کذّاب بودن و دورویی گرفته است؟! اقلاً یک شاهد از ابیات عرب یا مثلها و کنایات ملل در اینباره برایمان بیاورید.
  تازه فاصله پاها و گوشهای این الاغ را چه می کنید؟! اینکه فرموده فاصله بین دوقدمش یک میل راه است (الخرائج ج۳ ص ۱۱۳۵) یا فاصله دو گوشش چنین است (بحار ج ۵۲ ص ۱۹۵) را طبق ذوق سلیمتان و تأویل مرکب و الاغ او به نفاق را چگونه برایمان تفسیر می کنید؟!
  ۳- دوست گرامی تواضع شرط تحقیق، و مباحثه راه رشد مطالب علمی است. آوردن یک قلمبه بجا یا بی جا بنام “ترمینولوژی روایت” حرف سطحی را محققانه نمی کند. به هم پریدن ها و به رخ کشیدنها هم موجب تعظیم شعائر مهدوی نمی شود . دجال هرچه باشد (چه نظر من چه نظر شما) کشفش بدون “توسعه منهج مهدوی” دربین مبلغان و مستضعفین مهدویت موجب تعجیل ظهور نمی شود. بنده فقط با انطباق فراماسونری و دجال مخافم و رجعتی بودن او را هم درحد احتمال -البته علمی و موجه- طرح کرده ام و صد بار برزمینه ساز بودن فراماسونری و مانند آن برای خروج دجال پا فشرده ام پس همه تحقیقات شما گرامیان هم در طرح بحث من جا می گیرد. اگر دست از انطباق عینی ایندو بردارید دست همه شما دوستان و محققان دشمن شناس را می بوسم و منتظرم مباحث این حقیر را با نقد عالمانه و مستدل خویش غنا بخشید. خداوند همه ما را از هواها و هوسها بخصوص شهرت طلبی و غرور مصون دارد و همه را از یاران مخلص امام مهدی (عج) قرار دهد.
  محسن قنبریان

 10. بیننده وبلاگ می‌گه:

  با سلام و با تشکر از شما
  در روایات آمده است که دجال دارای چنان هیکلی هست که از زمان آدم (ع) کسی دارای چنان قد و هیکلی نبوده است مگر قوم عاد
  نظر شما در رابطه با هیکل و قامت دجال چیست و چگونه هیکل این موجود را توجیه می کنید؟

  آیا احتمال میدهید دجال یک موجود آزمایشگاهی (با استفاده از مهندسی ژنتیک) باشد که توسط عوامل زیادی برای عوام فریبی به وسیله جن گیران تربیت شود؟

  آیا احتمال دارد یک ربات پیشرفته باشد؟

  با تشکر

  • radepaclip می‌گه:

   پاسخ استاد قنبریان:

   چنین روایتی درروایات شیعی وجود ندارد. مسلم در صحیح خود حدیث ش۵۲۳۹آنرا ازعمران بن حصین از رسول الله نقل کرده است آنهم به این عبارت :بین خلق آدم تا برپائی قیامت خلقی بزرگتر از دجال نیست. لکن این روایت درتعارض با دو روایت دیگر است که خود اهل سنت باز صحیح میشمارند:یکی روایتی از عبدالله صامت ازرسول الله که دارد:”مسیح دجال مردی کوتاه قد است”(جامع الصغیر حدیث ۲۴۵۵)ویکی روایتی که بازمسلم در صحیح خود شماره ۵۲۲۸آورده که رسول الله شبیه ترین به دجال راابن قطن معرفی کرد. وواضح است اواز قوم عاد یا به بزرگی آنها نبوده است.بگذریم که رویات شیعی وسنی ای که او را صائد بن صید و…خوانده اند نیز در تعارض با آن است چون صائد هم این بزرگی را نداشته است!راه حل:۱٫این روایات نزد عالمان شیعی بی اعتباراست.۲٫به فرض قبول احتمال افتادن کلمه ای نزد راوی وجود دارد که چنین معنائی برای دجال درست نشده وتعارضی هم شکل نگیرد آن کلمه”فتنه”است .از قضا احمد در مسند خود ش:۱۵۸۳۱همین روایت را با این کلمه از .هشام بن عامرانصاری از رسول الله نقل کرده”از خلقت آدم تا قیامت فتنه ای بزرگتر از فتنه دجال نیست

 11. مهدی می‌گه:

  بابا به پیر به پیغمبر به جای این کارا بیاید دینمون رو و مذهبمون را بهتر بشناسیم.

  من از اولش به این مستند Arrival یا همون ظهور شک داشتم الان مطمئن تر شدم، چون به جای اینکه ما رو تحریک کنه تا بیشتر به سمت مذهبون کشیده بشیم داریم سر این مطلب که حالا دجال کیه بحث میکنیم.

  آقای رائفی پور یه بحث جالبی دارند که تو alvadossadegh.com خوندم که ایشون هم نظر من رو داشتند.
  ما دیگه همین که بدونیم دشمن برنامه ریزی میکنه و … کافیه، دیگه بریم دینمون رو سفت بچسبیم و آماده کنیم دنیا رو تا آقامون مهدی بیاند.

  اینم مثل همون حاشیه تو فوتبال میمونه اصل یه چیز دیگست.

  • radepaclip می‌گه:

   این بحث هم بر اساس روایات دینمونه
   از جایی دیگه که نیاوردیمش
   درواقع اونایی که بحث فراماسونربودن دجال رو مطرح کردن قسمتی از دین رو خوب نفهمیدن
   تاحالا هم به انتقادات استاد قنبریان جواب ندادن
   بایددجال واقعی رو بشناسیم که برای رویارویی آماده باشیم(اگه اینطوری که میگم نیست پس چرا ائمه این همه روایات درباره دجال گفتند)

   • مهدی می‌گه:

    جالبه اینجور که من میدونم:
    بله حدیث و روایت هست، اما تعداد انگشت شمار در مورد دجال اومده بیشتر در مورد علائم حتمی اومده.

    • radepaclip می‌گه:

     باشه حالا به قول شما انگشت شمار،یعنی بحث نکنیم چون تعداد روایات در یه مبحث دیگه بیشتره؟!!!!!!
     چرا روی این روایات بحث نکنیم
     میدونید چقدرفضای مجازی پر از برداشتهای ذوقی دراین زمینه اس
     حالا یکی اومده مباحث رو به صورت کاملا منطقی ونه ذوقی مطرح کرده
     درهمین جا سایت ردپاکلیپ از استاد قنبریان به خاطر این روشنگری تشکر میکنه

 12. محمد می‌گه:

  من یه سوالی دارم:

  اگر کار عبدالله هاشم درست بود،(حالا همون تا یه حدی) چرا الان زندس؟ چرا همون موقع که چندتا کلیپ تو یوتیوب گذاشت(قسمتهای اول ظهور) اونو کارشو یه سره نکردند.
  اصلا از کجا معلوم کار خودشون نبوده و میخاستند ملت رو به حاشیه ببرند

 13. لبیک می‌گه:

  سلام
  از استاد قنبریان تشکر کنید
  دیدکل کشوروباز کردن
  خداییش اگه استاد قنبریان شجاعت به خرج نداده بود واین مباحثو مطرح نمی کرد تا کی باید به احادیث با دید مجازی نگاه می کردیم

 14. دجال شناس می‌گه:

  فقط حاج آقا قنبریانننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن گل

 15. میثم می‌گه:

  سلام براستاد قنبریان بهترین سخنران استان خوزستان
  استاد بزرگوار متشکریم که بحث دجال را بصورت کاملا منطقی عرضه نمودید

 16. مهدی می‌گه:

  سلام بر دوستان
  یک سوال از برادر ارجمند آقای قنبریان داشتم
  چرا برخی اشخاص با وجود اینکه متن احادیث و روایات کاملا گویا است دوست دارند تفسیر خودشان را ارائه کنند?
  البته بر این امر نیز واقف هستم که در بعضی موارد چون موردی که بین قران و حدیث صحیح از معصومین به ظاهر اختلافی هست باید از علما خواست که تفسیر کنند و یا دیگر مواردی که تفسیر لازم است اما واقعا علت چیست که این اشخاص میخواهند هر حدیث و روایت را تفسیر کنند
  اینا اشتباه میکنند یا اینکه معصومین علیه السلام دوست داشتند همه چیز را با کنایه و ایهام عرض کنند که بی شک چنین نیست چرا که اگر چه مخاطب سخنا معصومین انسانهای آینده نیز هست بی تردید به همان اندازه انسان های عصر خودشان را نیز مخاطب قرار می دهند پس نیازی به این همه فرموده های تفسیر بردار نیست
  ممنون می شوم که جواب را به ایمیل این بنده ارسال بفرمایید